Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zdewastowano wystawę Solidarności

Dodano: 25/08/2020 - Numer 2718 - 25.08.2020
SKANDAL \ W Gdańsku została zdewastowana wystawa IPN „TU rodziła się Solidarność”. Nie wiadomo, komu tak mocno przeszkadzała, ale faktem jest, że głosu w tej sprawie wciąż nie zabrały władze miasta. O tym, że ekspozycja została zniszczona, poinformował na Twitterze Karol Guzikiewicz. Na zdjęciu, które zamieścił, widać porozrzucane karty wystawowe. „Warto mieć na uwadze, że prezydent Aleksandra Dulkiewicz pierwotnie nie dała zgody na umieszczenie wystawy. Dopiero po naciskach zmieniła zdanie” – przypomniał w swoim wpisie poseł Kazimierz Smoliński. Niedawno władze Gdańska, na czele z prezydent Dulkiewicz, nie zgodziły się na wystawę „TU rodziła się Solidarność”. Pod wpływem krytyki Dulkiewicz zmieniła zdanie i zezwoliła na ekspozycję. Sprawy wandali, którzy ją zdewastowali, jak dotychczas
     

91%
pozostało do przeczytania: 9%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze