Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Konwencja republikanów w Karolinie Północnej

Dodano: 25/08/2020 - Numer 2718 - 25.08.2020
fot. LEAH MILLIS/Reuters/Forum
fot. LEAH MILLIS/Reuters/Forum
Wczoraj rozpoczęła się Konwencja Narodowa Republikanów (RNC). Koronawirus sprawił, że podobnie jak w wypadku konwencji demokratów, zrezygnowano z tradycyjnej formy i część spotkań przeniesiono do internetu. Konwencje narodowe (ogólnopaństwowe) są charakterystycznym elementem roku wyborczego w USA. To właśnie na nich zwycięzca partyjnych prawyborów prezydenckich otrzymuje oficjalnie nominację z ramienia ugrupowania. Są również okazją do przemówień, mających promować kandydata danej partii. RNC początkowo miała się odbyć w czerwcu br. w tradycyjnej formie. Jej miejscem miało być miasto Charlotte w Karolinie Północnej, ale ten pomysł nie spodobał się jej lewicowemu gubernatorowi, który uznał tę imprezę za zagrożenie epidemiologiczne. Postanowiono więc
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze