Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Będziemy potęgą ziemniaczaną

Dodano: 25/08/2020 - Numer 2718 - 25.08.2020
fot. Pixabay/d
fot. Pixabay/d
Polska znów będzie potęgą ziemniaczaną – oświadczył Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, podczas Dni Ziemniaka Potato Poland 2020. Pomóc ma w tym m.in. nauka rolnicza, dzięki której będzie możliwe zwalczanie chorób ziemniaka, jednej z przyczyn ograniczających jego eksportowe możliwości. Rozwiązanie problemu chorób ziemniaka jest jednym z głównych zadań stojących przed nauką rolniczą. Podstawową bowiem barierą ograniczającą swobodny eksport nadwyżek produkcji ziemniaczanej do krajów Unii – ze względu na rygory fitosanitarne – jest powszechne występowanie bakterii Cms wywołującej m.in. gnicie bulw. Ministerstwo Rolnictwa liczy na to, że najnowsza metoda opracowana przez Zakład Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka Instytutu Hodowli i 
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze