Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Tauron i Bogdanka pokazują, jak radzić sobie w kryzysie

Dodano: 25/08/2020 - Numer 2718 - 25.08.2020
GÓRNICTWO \ Największe spółki węglowe w Polsce ponoszą duże straty. Tymczasem wyniki lubelskiej Bogdanki i Tauronu Wydobycie pokazują, że nawet w czasie kryzysu można zarabiać na węglu. – W trudnym gospodarczo czasie pandemii kopalnie Grupy Tauron wypracowały dodatnie wyniki finansowe, poprawiając je o ponad 100 procent względem ubiegłego roku – podkreśla Daniel Iwan z biura prasowego spółki. W pierwszym półroczu br. kopalnie Tauronu wyprodukowały blisko 2,5 mln ton tzw. węgla handlowego, czyli o 10 proc. więcej niż w porównywalnym okresie przed rokiem. – Po pierwszym półroczu tego roku osiągnęliśmy 7 mln zł zysku EBITDA. W niełatwym otoczeniu gospodarczym Tauron Wydobycie kontynuuje programy proefektywnościowe – mówi Tomasz Cudny, prezes
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze