Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Kontrole dworców, stacji i przystanków

Dodano: 25/08/2020 - Numer 2718 - 25.08.2020
Funkcjonariusze z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu w obliczu wprowadzonych obostrzeń dotyczących koronawirusa podjęli szersze działania. Policyjne patrole sprawdzają, czy podróżujący koleją stosują się do obowiązujących nakazów, zakazów i ograniczeń, w tym zachowania odległości i przestrzegania obowiązku zasłaniania twarzy. Przeprowadzane są kontrole pojazdów transportu publicznego, kontrolowane są też dworce, stacje i przystanki kolejowe. Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby nie gromadzą się bez potrzeby, czy zasłaniają usta i nos podczas przebywania na dworcach oraz w transporcie publicznym, czy zachowują dystans społeczny. Jak przyznają policjanci, w większości przypadków wystarczy zwykłe upomnienie czy zwrócenie uwagi, ale nie zawsze tak jest. Wtedy nakładany jest mandat karny
     

78%
pozostało do przeczytania: 22%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze