Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Tu był pierwszy w Polsce strajk solidarnościowy

Dodano: 26/08/2020 - Numer 2719 - 26.08.2020
Z przewodniczącym Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk KAZIERZEM KIMSO o obchodach 40-lecia Związku na Dolnym Śląsku oraz o historycznej i współczesnej roli NSZZ „Solidarność” rozmawia JANUSZ WOLNIAK. Pomimo pandemii obchody 40-lecia NSZZ „Solidarność” na Dolny Śląsku mają bardzo bogaty program. Na które z wydarzeń szczególnie warto zaprosić wrocławian? Myślę, że wszystkie punkty obchodów są ważne. Najistotniejsze wydarzenia rozpoczną się 26 sierpnia, kiedy o godz. 9.30 wybiegnie do Gdańska nasza sztafeta biegaczy związkowców. Pobiegną oni z Wrocławia ze specjalnym przesłaniem dla ludzi pracy w Polsce i na świecie. Będą tam 31 sierpnia. W najbliższą środę przy Zajezdni nr 7 złożymy hołd tym wszystkim, którzy w 1980 r., nie
     

15%
pozostało do przeczytania: 85%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze