Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Trwa dezinformacja ws. Nord Streamu 2

Dodano: 31/08/2020 - Numer 2723 - 31.08.2020
fot. mat. pras./d
fot. mat. pras./d
Zapowiedziane sankcje USA na gazociąg Nord Stream 2 od blisko roku skutecznie blokują dokończenie tej kontrowersyjnej i wymierzonej w państwa ościenne Rosji inwestycji. Lobbowanie za niemiecko-rosyjską rurą na dnie Bałtyku trwa jednak w najlepsze, czego dowodem jest niedawny artykuł „New York Timesa”. W zeszłym tygodniu informowaliśmy w „Codziennej” o zdemaskowaniu przez ambasadora Polski w Stanach Zjednoczonych Piotra Wilczka rewelacji portalu Politico, jakoby 24 unijne kraje opowiedziały się przeciwko amerykańskim sankcjom nałożonym na gazociąg Nord Stream 2 i firmy z nim współpracujące. Okazuje się jednak, że kampania dezinformacji, manipulacji i niedomówień trwa w najlepsze nie tylko w Europie, lecz także w
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze