Sport

Dodano: 01/09/2020 - Numer 2724 - 01.09.2020
Kolarstwo Dolnoślązaczki na podium Marta Lach z kolarskiej grupy CCC-Liv wygrała rywalizację w górskich szosowych mistrzostwach Polski, których organizatorem była Wysowa-Zdrój. Na drugim stopniu podium stanęła inna zawodniczka z Dolnego Śląska Monika Brzeźna. Kolarka grupy MAT ATOM Deweloper Wrocław straciła do zwyciężczyni 14 sekund. Z brązowego medalu cieszyła się Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness). Trasa wyścigu wiodła dookoła Jeziora Klimkowskiego. Zawodniczki miały do przejechania cztery pętle, w sumie 96 km.    Piłka ręczna Przygotowania szczypiornistów Szczypiorniści Zagłębia wzięli udział w legnickim Memoriale Zdzisława Woźniaka. Tam zmierzyli się z dwoma pierwszoligowcami. Najpierw Miedziowi pokonali AZS Zielona Góra 35:30, a w finale wygrali z gospodarzami