Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Chorzy na raka bez mammografu

Dodano: 21/11/2012 - Numer 367 - 21.11.2012
ZDROWIE \ Pacjentki jednej z najbardziej obleganych klinik onkologicznych w Polsce odsyłane są z kwitkiem. Nie mogą zrobić badań specjalistycznych. Już od kilku tygodni w szpitalu przy ul. Wawelskiej w Warszawie popsuty jest mammograf. W październiku zadzwoniłam do kliniki, żeby zapisać się na badania. Poproszono mnie o telefon na początku listopada. Kiedy poszłam we wskazanym terminie do kliniki, dowiedziałam się, że nadal nie mogę zostać zbadana. W ubiegły poniedziałek powiedziano mi, żebym spróbowała pod koniec miesiąca – opowiada „Codziennej” Agata Wysocka-Studzińska. Kobieta od sześciu lat jest pacjentką stołecznej kliniki przy ul. Wawelskiej. Miała guz piersi. Choć jak podkreśla, jest już zdrowa, to systematycznie musi poddawać się badaniom kontrolnym. – Zdaję sobie sprawę, że 
     

45%
pozostało do przeczytania: 55%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze