Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Brakuje 2 mld zł na szpitale

Dodano: 03/12/2012 - Numer 377 - 03.12.2012
Coraz wolniej spływają składki do NFZ-etu. W tym roku do funduszu wpłynęło o ponad 2 mld zł mniej niż powinno. Jeśli tegoroczny plan finansowy NFZ-etu nie zostanie wykonany, szpitale nie mają co liczyć, że dostaną zapłatę za wykonane poza kontraktem świadczenia dla pacjentów. Tymczasem zadłużenie szpitali wynosi już ponad 11 mld zł i ciągle rośnie. Coraz więcej placówek musi ograniczać przyjęcia. Tadeusz Święchowicz Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz oburza się na dyrektorów szpitali, chociaż od dawna wie o fatalnej sytuacji całego systemu ochrony zdrowia, za który odpowiada. ZUS przekazał do tej pory NFZ-etowi o ponad 2 mld zł mniej niż wynika to z planu finansowego. Tak poważnego niedoboru środków w Funduszu nie było jeszcze nigdy. – Plan finansowy NFZ-etu na 2012 r. był konstruowany w
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze