Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Homolobbyści wyrzuceni ze szkół

Dodano: 06/12/2012 - Numer 380 - 06.12.2012
Francja \ Sąd administracyjny w Paryżu cofnął stowarzyszeniu SOS Homophobie pozwolenie na nauczanie w szkołach, udzielone mu w 2009 r. przez ministerstwo edukacji. Skargę na organizację, która od 1994 r. uczy dzieci w szkołach podstawowych i liceach tolerancji wobec osób LGBT, złożyło Narodowe Stowarzyszenie Rodzin Katolickich (CNAFC). Zdaniem sędziów SOS Homophobie nie spełniło wymogu „otwartości na wszystkich, bez dyskryminacji”, które jest warunkiem otrzymania od resortu edukacji zezwolenia na występy w szkołach publicznych. Organizacja, która tylko w roku szkolnym 2011–2012 udzielała się w ponad 530 klasach (przed 12 tys. uczniów), miała m.in. rozdawać ulotki, w których jest mowa o „nienawidzącej homoseksualistów matce katolickiej” oraz „przedstawicielach różnych religii, którzy
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze