Pasterz „Nergala” i Palikota

Numer 383 - 10.12.2012Polska

Debata W Sejmie nie powinien wisieć krzyż – powiedział na spotkaniu z cyklu „Kościół otwarty” ks. Adam Boniecki. Kapłan nic nie robi sobie z zakazu prowincjała zakonu marianów i na spotkaniu chętnie udzielał wywiadów.
Marta Jeżewska, Maciej Marosz
Dla ks. Bonieckiego krzyż w Sejmie to tylko kwestia kulturowa, a nie religijna. – Jeśli komuś przeszkadza krzyż w takim miejscu, to nie powinien on tam wisieć. Nie można nikogo zmuszać, żeby na ten krzyż patrzył – mówił „Codziennej” po spotkaniu były naczelny „Tygodnika Powszechnego”, odnosząc się do akcji Janusza Palikota przeciwko obecności krzyża w Sejmie. Ks. Boniecki dodał, że nie chce, by w ten sposób obrzydzano krzyż.
Podczas spotkania dziennikarka TVN24 Brygida Grysiak przeprowadziła z ks. Bonieckim rozmowę na temat jego najnowszej książki „Dookoła świata”. Wcześniej jednak miała miejsce debata na temat Kościoła otwartego i jego wrogów, w której oprócz ks. Bonieckiego uczestniczył dominikanin o. Maciej Zięba. – Spotykamy się ostatnio z silnymi atakami na Kościół otwarty – mówiła dziennikarka Ewa Kiedor, prowadząca spotkanie. Wskazywała postawę abp. Józefa Michalika i bp. Antoniego Dydycza. – Biskup Dydycz powiedział, że „Kościół otwarty jest martwy. Coś może umierać, a jednocześnie zatruwać innych” – cytowała.
Ks. Boniecki zareagował na to krytyką hierarchówzawartość zablokowana

Autor: Marta Jeżewska, Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama