Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Proniemiecka wystawa na Śląsku

Dodano: 17/01/2013 - Numer 413 - 17.01.2013
SKANDAL \ NIEMIECKA POLITYKA HISTORYCZNA W MUZEUM ŚLĄSKIM „Zawsze mówcie prawdę, mówcie dużo prawdy, mówcie o wiele więcej prawdy, niż od was oczekują, ale nigdy nie mówcie całej prawdy” – to jedna z zasad manipulacji ludźmi stosowana w reklamie i propagandzie. Ta sentencja znakomicie ilustruje sposób, w jaki Leszek Jodliński, dyrektor Muzeum Śląskiego, zamierza przedstawić historię Górnego Śląska. Sylwia Krasnodębska Według wytycznych do scenariusza wystawy poświęconej dziejom Śląska jego historia zaczyna się w 1790 r., od zastosowania maszyny parowej. Uprzemysłowienie, pruska administracja i światli niemieccy magnaci – to czynniki, które stworzyły Śląsk. Powstania śląskie natomiast to zaledwie konflikt wewnętrzny – coś jakby wojna domowa, a państwowość polska ma się kojarzyć przede
     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze