Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Chwała targowicy?

Dodano: 17/01/2013 - Numer 413 - 17.01.2013
Dawid Wildstein Dziwaczny sen. Diabeł żartowniś otwiera drzwi do krainy cieni. A nad drzwiami migoce lampka z napisem: „III RP”. I zaczął się ruch w krainie, i popełzły zeń cienie jeden za drugim. Palikot z gumowym penisem, Wajda w futrze z gronostajów. A na końcu sam Adam Michnik z „Wyborczą” pod pachą. I pociągnęła cała ta hałastra na stronice polskiej historii. I działy się rzeczy niesamowite. Powstanie kościuszkowskie nie wybuchło. Jąkający się trybun ludowy wytłumaczył polskiemu narodowi, że targowica to rozsądna opcja prorosyjska. Powstanie listopadowe? W tym czasie wojska polskie zajęte były pacyfikowaniem w imię carskiej chwały Kaukazu. Przewodził im człek ze świńskim ryjem. Styczeń 1863 r.? Mistrz ruszających się obrazów porwał tłum, który sam poddał się brance rosyjskiej. Na
     

63%
pozostało do przeczytania: 37%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze