Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Referendum ws. rosyjskiej siłowni atomowej

Dodano: 28/01/2013 - Numer 422 - 28.01.2013
Energetyka \ W Bułgarii odbyło się wczoraj referendum – pierwsze w postkomunistycznej historii kraju – ws. przyszłości energetyki jądrowej. Głosowanie zainicjowała socjalistyczna opozycja, niezadowolona, że centroprawicowy rząd Bojko Borysowa zrezygnował w ub.r. z budowy nowej elektrowni atomowej w Belenie. Elektrownię, położoną nad południowym brzegiem Dunaju, miała zbudować rosyjska spółka Atomstroyexport. Władze w Sofii zamroziły projekt. Według nich koszt, szacowany na 10–12 mld euro, jest zbyt wysoki. Zamiast tego chcą rozbudować istniejącą już siłownię w Kozłoduju. – Zwyczajnie nie mamy na to pieniędzy. I referendum, bez względu na jego wynik, tego nie zmieni. Jak nie ma pieniędzy, to ich nie ma – wyjaśnił Borysow. To jednak niejedyny powód rezygnacji z projektu. Przeciwnicy
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze