Otwarte drzwi dla rosyjskiej mafii

Numer 464 - 18.03.2013Świat

PRZESTĘPCZOŚĆ OBWÓD KALININGRADZKI
Ma 32 lata, jest obywatelem Rosji, od kilku podobno lat mieszka w Polsce. Zatrzymano go w związku z morderstwem pary Polaków i ich 14-miesięcznej córeczki. Potrójne zabójstwo w Gdańsku wstrząsnęło całą Polską. Niestety, powinniśmy się przygotować na więcej tak okrutnych przestępstw. Rosyjscy gangsterzy należą do najbrutalniejszych na świecie, a w Polsce zyskali nowe możliwości działania po otwarciu granicy z obwodem kaliningradzkim.
Antoni Rybczyński
Rosjanin podobno już miał być spakowany i gotowy do wyjazdu, gdy zgarnęli go antyterroryści. Dokąd zamierzał uciec? Najpewniej do Kaliningradu – z Elbląga do tego miasta jest przysłowiowy rzut kamieniem. A granica jest otwarta od lata ub.r., dzięki wysiłkom Radosława Sikorskiego i Donalda Tuska.
Rosyjski wątek w sprawie wstrząsającej zbrodni nie powinien zaskakiwać. Polska, a zwłaszcza Trójmiasto i okolice, stały się polem działania rosyjskich gangsterów, którzy mogą swobodnie przyjeżdżać ze swojego kraju via Kaliningrad. Ostrzegano przed tym już rok temu, podczas ostatnich prac nad dopięciem umowy o małym ruchu granicznym. Pomijając to, że kaliningradzka enklawa to „lądowy lotniskowiec” Rosji, naszpikowany bronią i wojskiem w stopniu rzadko spotykanym na świecie, to jest to też jeden z najbardziej niebezpiecznych regionów w kraju. Już kilka lat temu w lokalnej Dumie informowano, że kryminalne podziemie kontroluje ponad 60 proc. instytucji państwowych, 80 proc. banków i większość prywatnych firm. Egzekucje lokalnych biznesmenów to chleb powszednizawartość zablokowana

Autor: Antoni Rybczyński


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama