Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W Szwecji płoną przedmieścia

Dodano: 23/05/2013 - Numer 517 - 23.05.2013
SZWECJA \ Już trzecią noc trwały zamieszki w Husby, dzielnicy Sztokholmu zamieszkanej głównie przez imigrantów. Bandy zamaskowanych młodych ludzi podpaliły setki samochodów i zaatakowały kamieniami siły porządkowe. Rannych zostało trzech policjantów. Osiem osób trafiło do aresztu. Zamieszki, które rozpoczęły się w nocy z soboty na niedzielę w Husby, szybko rozszerzyły się na inne dzielnice Sztokholmu. W Jakobsbergu w komisariacie policji powybijano okna i uszkodzono budynek pobliskiego centrum handlowego. Uczestnicy zamieszek, wznosząc okrzyki „Allah akbar” („Bóg jest wielki”), obrzucali kamieniami nie tylko policję, lecz także strażaków gaszących podpalone auta. – Boję się, że będzie jeszcze gorzej. Zapowiada się podobna sytuacja jak we Francji – powiedział dziennikowi „Aftonbladet”
     

48%
pozostało do przeczytania: 52%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze