WSTYD DLA SEJMU

NAZWAŁA PAPIEŻA NIESZCZĘŚCIEM

Numer 53-54 - 10.11.2011Polska

Wicemarszałkiem obecnego Sejmu jest Wanda Nowicka – wojująca feministka i zdeklarowana bojowniczka o prawo do mordowania nienarodzonych.

Wanda Nowicka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w Ruchu Palikota. Zasłynęła z wypowiedzi takich jak ta, w której nazwała Polskę krajem, który „na nieszczęście dla kobiet jest krajem papieża”.

Teraz razem z Robertem Biedroniem, Anną Grodzką, Romanem Kotlińskim i Andrzejem Rozenkiem szkoli ideologicznie w partii pozostałych posłów Ruchu Palikota.

Cała działalność polityczna Nowickiej w III RP skupia się na wojowaniu w imieniu skrajnej lewicy. Do Sejmu i Senatu kandydowała czterokrotnie. Zawsze z list partii lewicowych i za każdym razem bezskutecznie. Dopiero teraz się udało. Pełniła też przez jedną kadencję funkcję radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Nowicka jest obecna na froncie walki z Kościołem już od przeszło 20 lat. W 1990 r. była jedną z założycielek Stowarzyszenia na rzecz Państwa Neutralnego Światopoglądowo „Neutrum”, które działa m.in. na rzecz rozdziału Kościoła od państwa. Nowa wicemarszałek jest też szefową Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodzinyzawartość zablokowana

Autor: Wojciech Mucha, Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się