Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polska o Was się upomniała

Dodano: 08/06/2013 - Numer 530 - 08.06.2013
PAMIĘĆ \ PRZENIESIENIE ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH Z KWATERY „Ł” Weterani walk o niepodległość, rodziny ofiar terroru komunistycznego, grupy rekonstrukcyjne, motocykliści ze Stowarzyszenia Międzynarodowy Rajd Katyński, kibice Legii, politycy i tysiące warszawiaków żegnali wczoraj na Powązkach Wojskowych Żołnierzy Wyklętych, którzy zostali ekshumowani z kwatery „Ł”. – Te prace i ich społeczny oddźwięk pokazują, że Polska potrzebuje bohaterów – mówił „Codziennej” Łukasz Kamiński, prezes IPN u. Jacek Liziniewicz Na piątkową uroczystość przybyło ponad 1000 osób, powiewały flagi i transparenty przypominające Żołnierzy Wyklętych. Nie zabrakło przedstawicieli najwyższych władz państwowych, z ministrem sprawiedliwości Markiem Biernackim na czele. Jako pierwszy głos zabrał prezes Instytutu Pamięci
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze