Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Tylko cisza...

Dodano: 17/06/2013 - Numer 537 - 17.06.2013
Nikt nie zareaguje na dramatyczną sytuację człowieka, który usiłował dokonać samospalenia pod Kancelarią Premiera. Jak skrajnie odbiegamy od tzw. Zachodu, widać na przykładzie właśnie takich ludzi, a nie tych biegających po promenadach hipermarketów. To właśnie brak poczucia bezpieczeństwa – nie socjalnego, jak tam na Zachodzie, ale wręcz biologicznego – stanowi o prawdziwym obliczu systemu III RP. Zaślepieni pogonią za ułudą szczęścia, ogłupieni konsumenci dóbr, bywalcy galerii nie widzą i nie myślą o tym, jak inaczej może wyglądać życie człowieka żyjącego obok, sąsiada, być może nawet krewnego. Nie przyjdzie im do głowy, że też ponoszą za to odpowiedzialność. Swoimi wyborami, sprzedaniem się za przysłowiową michę soczewicy (to o grupach zawodowych i społecznych) pieczętują ten dziki,
     

84%
pozostało do przeczytania: 16%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze