Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Egipt zerwał stosunki z Syrią

Dodano: 17/06/2013 - Numer 537 - 17.06.2013
KAIR \ Prezydent Mohamed Mursi poinformował w sobotę o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Syrią. Postanowił zamknąć ambasadę syryjską w Kairze oraz odwołał chargé d’affaires z Damaszku i zamknął ambasadę egipską. Wiadomość została ogłoszona podczas wiecu z udziałem egipskich islamistów. Wraz z prezydentem wyrażali oni solidarność z obywatelami Syrii. Egipt potępia reżim Baszara al-Asada i walki z syryjskimi rebeliantami. Od dwóch lat trwa w Syrii wojna domowa. Mursi wezwał ruch libańskich radykałów szyickich Hezbollah do opuszczenia Syrii. Zbrojne skrzydło Hezbollahu, wspierane przez Iran, walczy u boku syryjskiej armii rządowej z rebeliantami. (st, PAP, Reuters)
     

96%
pozostało do przeczytania: 4%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze