Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Węgrzy odwiedzą Polskę

Dodano: 24/06/2013 - Numer 543 - 24.06.2013
PIELGRZYMKA \ Już jutro do Polski przyjedzie z Węgier Pielgrzymka Kolejowa Czarnej Madonny. Węgrzy będą się modlili w najsłynniejszych polskich sanktuariach, m.in. w Częstochowie i Łagiewnikach. Przyjaciele z zagranicy zwiedzą również Kraków i odwiedzą Wawel, gdzie oddadzą hołd parze prezydenckiej. W pielgrzymce z Węgier weźmie udział prawie 700 osób. W Krakowie, do którego przybędą pielgrzymi, trwa pełna mobilizacja klubów „Gazety Polskiej”. – Chcemy w sposób godny przywitać przyjaciół z Węgier w Polsce – powiedział „Codziennej” Ryszard Kapuściński, prezes klubów „GP”. W pielgrzymce Węgrów na Jasną Górę wezmą udział hierarchowie kościelni, a wśród nich biskupi Miklós Beer, Istvan Katon i József Tamas. W wyjeździe wezmą udział także politycy z przewodniczącym parlamentu węgierskiego
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze