Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kair walczy o poparcie Waszyngtonu

Dodano: 15/07/2013 - Numer 561 - 15.07.2013
Egipt \ Tymczasowy premier Hazim el-Biblawi pracuje nad utworzeniem rządu. Ma on się składać przede wszystkim z technokratów i liberałów. Były egipski ambasador w USA Nabil Fahmi został ministrem spraw zagranicznych, co eksperci odczytują jako wyraźny ukłon w kierunku Waszyngtonu. Hazim el-Biblawi zaproponował odsuniętemu przez generałów od władzy Bractwu Muzułmańskiemu włączenie jego przedstawicieli do powstającego nowego rządu. Liderzy islamistów jednak odmówili. Po raz kolejny powtórzyli, że nie uznają obecnych władz, które powstały wskutek zamachu stanu. Tymczasowy premier zapewnił, że jego głównym zadaniem będzie przywrócenie w Egipcie rządów cywilów, co zakłada zaproponowana przez armię mapa drogowa, a jego przejściowy rząd będzie sprawował władzę do czasu rozpisania nowych wyborów
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze