Czas na drugą pielgrzymkę!

Numer 563 - 17.07.2013Publicystyka

WALKA DUCHOWA CZYTELNICY „GAZETY POLSKIEJ” U ŚW. OJCA PIO

W czerwcu tego roku z ponad 60 czytelnikami „Gazety Polskiej” pielgrzymowałem do San Giovanni Rotondo. Pielgrzymka ta odbyła się w intencji Ojczyzny oraz naszej gazety. Dla każdego z nas ta pielgrzymka okazała się przełomem w życiu, stała się też początkiem nowego rozdziału w historii naszej redakcji. Już bowiem w październiku kolejny raz będziemy wspólnie modlili się w sanktuarium św. o. Pio!
Dominik Tarczyński
Dla czytelników, dziennikarzy oraz kierownictwa „Gazety Polskiej” rok 2013 jest szczególny. Obchodzimy 20-lecie tygodnika. Mimo wielu trudności i różnorakich zawirowań od dwóch dekad wspólnie tworzymy Strefę Wolnego Słowa, walcząc o suwerenną i w pełni demokratyczną Polskę. Słowa te mogą dla niektórych brzmieć zbyt patetycznie, ale oddają one prawdę o znaczeniu pracy, którą przez te lata wykonaliśmy.
Dzięki Najwyższemu
Kiedy razem z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem przygotowywaliśmy uroczystą galę z okazji dwudziestolecia „Gazety Polskiej”, zastanawialiśmy się, komu powinniśmy podziękować za wsparcie i pomoc w ciągu tych lat. Oczywiście okazało się, że lista osób oraz środowisk była bardzo długa, i musieliśmy ją skrupulatnie przygotowywać.
Gdy wszystko było już gotowe, a do uroczystości pozostało kilka dni, spotkaliśmy się w studiu telewizyjnym, aby porozmawiać o tym zbliżającym się wydarzeniu. Wspominaliśmy najważniejsze redakcyjne wydarzenia ostatniego dwudziestolecia. Przywołaliśmy wspomnienia zarówno największych kryzysów, jakie przeżywała „Gazeta Polska”, jak i jej największych sukcesów. Przypomnieliśmy spektakularne ataki na nasze pismo oraz heroiczne wręcz zaangażowanie dziennikarzy w walkę o nasz tygodnik. Za wszystkie te czyny, za ogromne zaangażowanie i oddanie każdemu z osobna podziękowaliśmy.
Wiedzieliśmy jednak, że była osoba, której powinniśmy podziękować w sposób wyjątkowy. Osoba, która w każdym ze wspominanych okresów historii gazety była obecna, która towarzyszyła nam cały czas. Osoba, bez której obecności – jak powiedział Tomasz Sakiewicz – ta gazeta już by nie istniała. Tą osobą jest Jezus Chrystus.
Tak, osobą, której realna obecność, pomoc i opieka były wręcz fizycznie wyczuwalne w najtrudniejszych momentach, był Zbawiciel. Wbrew temu, co Państwo mogą sądzić, pierwsza pielgrzymka „Gazety Polskiej” do św. o. Pio nie miała miejsca w czerwcu tego roku, lecz w maju 2009 r. Choć wtedy pielgrzym był tylko jeden. W tamtym roku ataki na „Gazetę Polską” osiągnęły apogeum – pojawiła się realna możliwość upadku tygodnika.
Wtedy, w maju, redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz rzucił wszystko, aby udać się na pielgrzymkę do San Giovanni Rotondo i prosić św. o. Pio o wstawiennictwo u Najwyższegozawartość zablokowana

Autor: Dominik Tarczyński


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama