Obama kazał nękać prawicowe grupy?

Numer 570 - 25.07.2013Świat


USA Wysoko postawiony pracownik urzędu podatkowego (IRS) William Wilkins spotkał się z prezydentem USA Barackiem Obamą na kilka dni przed wydaniem przez urząd podatkowy wytycznych ws. dodatkowych kontroli konserwatywnych organizacji i ugrupowań – twierdzi telewizja Fox News.
Gabriel Kayzer
Według księgi gości Białego Domu 23 kwietnia 2012 r. doszło w Sali Roosevelta do spotkania Wilkinsa z Barackiem Obamą. W toczącym się obecnie śledztwie ws. nielegalnych działań IRS Wilkins, wyznaczony przez Obamę na głównego radcę prawnego w służbie podatkowej, jest jednym z głównych podejrzanych.
24 kwietnia, a więc w dzień po wizycie Wilkinsa, Biały Dom odwiedził ówczesny komisarz IRS Douglas Shulman. Miał się tam spotkać z Jeffreyem Zientsem, wicedyrektorem Biura ds. Zarządzania i Budżetu, zaufanym człowiekiem Obamy. Spotkanie miało trwać 8,5 godziny. Daty te są o tyle ważne, że według raportu inspektora generalnego dzień później kierownictwo IRS wydało pracownikom nowe wytyczne, na podstawie których wybierali grupy konserwatywne do dodatkowych, szczegółowych kontrolizawartość zablokowana

Autor: Gabriel Kayzer


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się