Śledztwo przedłużone do 2 października

Numer 570 - 25.07.2013Polska


PROKURATURA Wojskowa Prokuratura w Poznaniu o kolejne 3 miesiące przedłużyła śledztwo w sprawie podejrzenia o niedopełnienie przez warszawskich prokuratorów obowiązków po katastrofie smoleńskiej.
W rozmowie z „Codzienną” rzecznik Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ppłk Sławomir Schewe potwierdza doniesienia o przedłużeniu śledztwa. Pytany o przyczyny podjęcia tej decyzji mówi: – Pod koniec czerwca wpłynęły kolejne wnioski dowodowe. Będą one realizowane, a wydłużony termin jest po to, by wszystko jak najlepiej, szczegółowo wyjaśnić – mówi.
Nie chce jednak zdradzić, o jakie dokumenty chodzi.
Nowe wnioski dowodowe dostarczył do prokuratury mec. Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik części rodzin tragicznie zmarłych, m.in. prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
– Przedłużenie terminu śledztwa w sprawie podejrzenia o niedopełnienie przez wojskowych prokuratorów obowiązków po katastrofie w Smoleńsku oznacza, że prokuratura zdecydowała się przed podjęciem decyzji wykonać wiele czynności mających na celu pogłębienie i doprecyzowanie wiedzy merytorycznej w tym temacie – mówi w rozmowie z „Codzienną”zawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się