PiS: Przypomnieć o „Małym Katyniu”

Numer 570 - 25.07.2013Polska

PAMIĘĆ EWA KOPACZ IGNORUJE OFIARY OBŁAWY AUGUSTOWSKIEJ

Mija 68 lat od Obławy Augustowskiej, komunistycznej zbrodni na działaczach polskiego podziemia niepodległościowego, w której wyniku zamordowano co najmniej 592 osoby. „Niepodległa Rzeczpospolita Polska musi uczynić wszystko, co możliwe, na rzecz prawdy i pamięci o Obławie Augustowskiej i jej ofiarach” – czytamy w projekcie okolicznościowej uchwały przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość.
Wojciech Mucha
Projekt uchwały oddającej hołd ofiarom Obławy Augustowskiej PiS złożył w Sejmie już 11 czerwca 2013 r. Pomimo upływu czasu sejmowa komisja kultury i środków przekazu nie zajęła się nią. Co więcej, marszałek Sejmu Ewa Kopacz odmówiła wprowadzenia tej uchwały do porządku obrad obecnego posiedzenia Sejmu. To kolejny raz, kiedy PO nie chce jednoznacznie wypowiedzieć się o popełnionych na Polakach zbrodniach. Kilka dni temu posłowie Platformy nie zgodzili się na nazwanie Wołynia ludobójstwem. Podobnie jak cztery lata temu nie chcieli tak nazwać Zbrodni Katyńskiej.
W środę w Sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem ks. prałata Stanisława Wysockiego, prezesa Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej, który w sowieckiej obławie stracił ojca i dwie siostry. – Uchwalenie oddałoby hołd tym, którzy zostali zamordowani. Drugi cel to przekazanie opinii publicznej informacji na temat tego wydarzenia, komunistycznego mordu. To był mord założycielski. W ten właśnie sposób przez okupanta instalowany był sowiecki systemzawartość zablokowana

Autor: Wojciech Mucha


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama