Legia, czyli maszynka do zarabiania pieniędzy

WARSZAWSKI KLUB POZYSKAŁ NOWEGO SPONSORA GŁÓWNEGO

Numer 60 - 19.11.2011Sport

Legia Warszawa wkracza w nową erę. Klub w końcu zaczął na siebie zarabiać i spłacać wewnętrzny dług zaciągnięty u swojego właściciela – grupy ITI. Wczoraj przy ul. Łazienkowskiej doszło do kolejnego w tym roku wielkiego wydarzenia biznesowego. Klub pozyskał nowego sponsora głównego. W dzisiejszym spotkaniu warszawscy zawodnicy wystąpią w koszulkach z logo producenta tuszów i tonerów do drukarek – Active Jet. Właściciele firmy Action SA będą za to płacili ok. 5 mln zł rocznie.

Rok 2011 układa się dla Legii wspaniale. W maju oddano do użytku ostatnią trybunę nowego stadionu. W lipcu podpisano umowę z Pepsi, która będzie płaci-ła przez trzy lata za nazwę stadionu Legii ok. 6 mln zł rocznie. W sierpniu Legia wyeliminowała z europejskich pucharów turecki Gaziantepspor oraz rosyj-skiego Spartaka Moskwa i po raz pierwszy znalazła się w fazie grupowej Ligi Europy. W końcu w listopadzie zapewniła sobie awans do 1/16 finału tych roz-grywek. Zespół trenowany przez Macieja Skorżę zajmuje drugie miejsce w eks-traklasie i jest głównym faworytem rozgrywek. Legia nadal gra też w Pucharze Polski.
– To rzeczywiście jest dla nas przełomowy rok – przyznaje prezes Legii Paweł Kosmala. – Ostatnie wyniki sportowe zapiszą się złotymi zgłoskami w historii klubu. Równie ważne jest jednak to, że Legia po raz pierwszy od niepamiętnych czasów stała się samofinansującym się klubem. Dochód jest już tak duży, że nie ma potrzeby dalej zadłużać się u właściciela. I to wszystko na poziomie najwyższego budżetu w całej ekstraklasie – chwali się sukcesami prezes Kosmala.
Oprócz tego Legia ostatnio odnowiła umowy ze swoimi tradycyjnymi sponsorami – Adidasem i piwem Królewskim, stanowiącym własność Grupy Żywieczawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się