Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ameryka w spirali długów

Dodano: 28/08/2013 - Numer 598 - 28.08.2013
USA \ KOLEJNE MIASTA ZAGROŻONE BANKRUCTWEM Sekretarz skarbu USA Jack Lew ogłosił w poniedziałek, że kraj w połowie października osiągnie ustawowy limit zadłużenia, który podniesiono w styczniu do 16,7 bln dol. Tym samym utraci płynność finansową. Z nadmiernym zadłużeniem boryka się też coraz więcej amerykańskich miast. Władze Harrisburga, stolicy stanu Pensylwania, przedstawiły plan mający uratować miasto przed bankructwem. Gabriel Kayzer Obecnie limit zadłużenia USA wynosi 16,7 bln dol. Jeżeli pułap ten zostanie osiągnięty, to Stany Zjednoczone nie będą mogły już więcej pożyczać. Według Lewa rząd federalny w Waszyngtonie nie będzie w stanie wypłacać emerytur ani pensji wojskowych czy pokrywać wydatków związanych ze służbą zdrowia. Będzie mógł obracać jedynie gotówką, którą ma pod ręką w
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze