Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W Sejmie uczczono wicemarszałka Henryka Bąka

Dodano: 28/08/2013 - Numer 598 - 28.08.2013
PAMIĘĆ \ Wczoraj w Sejmie uroczyście otwarto wystawę poświęconą Henrykowi Bąkowi, działaczowi antykomunistycznego ruchu ludowego, więźniowi reżimu stalinowskiego, wicemarszałkowi Sejmu w latach 1991–1993. – To był jeden z nielicznych przykładów ludzi, którym udało się przez ten trudny dla Polski czas 1945–1989 przejść z podniesioną głową – mówił wczoraj Jarosław Kaczyński. Na wczorajsze uroczystości poświęcone wicemarszałkowi Henrykowi Bąkowi, zorganizowane przez PiS, przybyli zaproszeni goście z całej Polski. Nie zabrakło członków rodziny wicemarszałka, m.in. córki Marzeny Bąk-Owczarek, działaczy lokalnych, a także współpracowników, w tym żołnierzy Polskiej Szturmówki Chłopskiej. Otwarciu wystawy towarzyszyła konferencja naukowa, w czasie której prelegenci podkreślali dorobek Henryka
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze