Opozycja przeciwko cięciom i zwiększaniu długu

Numer 611 - 12.09.2013Gospodarka

NOWELIZACJA BUDŻETU KOALICJA ZA REKORDOWĄ DZIURĄ W FINANSACH PAŃSTWA

Po czterech godzinach debaty nowela budżetu na 2013 r. została skierowana do komisji finansów publicznych. Opozycja zapowiedziała, że nie poprze zmian w budżecie, które idą w złym kierunku i nie dają Polsce szans na wyjście z zadłużenia. Nowelizacja ma powiększyć tegoroczny deficyt o 16 mld zł. – To jest szaleństwo, opamiętajcie się – apelowała do rządzącej koalicji posłanka PiS u Beata Szydło.
W trakcie drugiego czytania nowelizacji budżetu na 2013 r. Dariusz Rosati (PO), przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych, powiedział, że tylko jedna komisja zgłosiła poprawki do budżetu, a mianowicie rolnictwa. Została przyjęta ta, która dotyczyła zmniejszenia dotacji dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i przekazania tych pieniędzy na rezerwę przeznaczoną na ubezpieczenie upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. A zatem projekt noweli jest wciąż taki sam, jak zaproponował rząd.
Tymczasem posłowie opozycji nie chcą zajmować się w ogóle nowelą tej wersji, bo zmiany idą w złym kierunku. W czasie debaty z trybuny sejmowej padały uwagi, że Jacek Rostowski prowadzi finanse publiczne do katastrofy. Jeden z posłów nazwał wicepremiera hochsztapleremzawartość zablokowana

Autor: Tadeusz Święchowicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się