Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Mieszkańcy nie chcą biogazowni

Dodano: 20/09/2013 - Numer 618 - 20.09.2013
SAMORZĄD \ Mieszkańcy gminy Sarnaki protestują przeciwko budowie biogazowni we wsi Klepaczew na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. Boją się, że budowla zniszczy największe atuty gminy, jakim są dziewicza przyroda i tereny atrakcyjne turystycznie. Jacek Liziniewicz Biogazownia to najkrócej mówiąc instalacja służąca do produkcji gazu – metanu. Jest on przeważnie produkowany z biomasy roślinnej, odchodów zwierzęcych, odpadów organicznych i poubojowych. Wykorzystane mogą być również ścieki. Powstały gaz jest zmieniany w energię elektryczną. Elektrownia w Klepaczewie ma mieć docelowo 1,99 MW mocy. – To może przynieść korzyści finansowe dla gminy, pochodzące z podatków – mówi „Codziennej” Andrzej Lipka, wójt gminy Sarnaki. Innego zdania są jednak mieszkańcy gminy, którzy robią
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze