Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Mundial po trupach

Dodano: 27/09/2013 - Numer 624 - 27.09.2013
KATAR \ W przygotowaniach do mundialu, który odbędzie się w Katarze w 2022 r., wykorzystywana jest niewolnicza praca robotników z Nepalu.Dziesiątki z nich zmarły. Katar, jedno z najbogatszych państw świata, wykorzystuje pracowników z jednego z najbiedniejszych państw świata, Nepalu, do budowy obiektów na futbolowe mistrzostwa, które mają się odbyć w listopadzie i grudniu 2022 r. Tego lata w wyniku złych warunków pracy umierał średnio jeden Nepalczyk dziennie. Wielu z nich to młodzi mężczyźni, którzy umierali głównie na zawały serca. Tysiące ich rodaków nadal pracują niewolniczo, w upale, bez wody i jedzenia. Ambasada Nepalu w Doha ogłosiła, że katarscy pracodawcy zatrzymują robotnikom paszporty i miesiącami nie wypłacają należnych pensji. Władze Kataru prowadzą śledztwo w sprawie tych
     

92%
pozostało do przeczytania: 8%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze