Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Milionowe kary dla PKP Cargo

Dodano: 09/10/2013 - Numer 634 - 09.10.2013
TRANSPORT \ KOLEJOWA SPÓŁKA NĘKANA KARAMI W ciągu ostatnich 10 lat należąca do skarbu państwa spółka PKP Cargo zapłaciła Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów 130 mln zł kar za stosowanie praktyk monopolistycznych. Zdaniem części ekspertów hamuje to rozwój ważnej dla Polski firmy, zdaniem innych jest to jedynie zapowiedź kar, które spotkają nas ze strony Komisji Europejskiej. Jacek Liziniewicz Od 2004 r. UOKiK nałożył na spółkę PKP Cargo aż sześć kar na łączną kwotę 148,2 mln zł. Jak dotąd spółka wpłaciła na konto UOKiK u aż 130 mln zł. Dwie ostatnie decyzje nałożone na spółkę w 2012 r. jeszcze się nie uprawomocniły i są przedmiotem sporu sądowego między PKP Cargo a UOKiK-iem. Tak wynika z danych przedstawionych nam przez urząd antymonopolowy, gdyż rzecznik prasowy spółki Marcin
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze