Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ministerstwo Środowiska nie dba o polską przyrodę

Dodano: 09/10/2013 - Numer 634 - 09.10.2013
EKOLOGIA \ Naukowcy, politycy i mieszkańcy terenów chronionych wzięli wczoraj w Sejmie udział w konferencji „Czy możemy być spokojni o byt polskiej przyrody i jej udział w zrównoważonym rozwoju Europy?”. Troska o ekologię i przyrodę przyciągnęła wiele osób, ale nikogo z Ministerstwa Środowiska. Wśród zaproszonych gości byli m.in. użytkownicy terenów chronionych, naukowcy, przedstawiciele administracji i politycy. – Czy możemy być spokojni? Z prawnego punktu widzenia odpowiedź musi być negatywna, ponieważ przepisy nie są przestrzegane. Dzieje się tak, choć już w preambule do konstytucji pojawia się wzmianka o trosce o los ojczyzny – powiedział podczas konferencji prawnik dr Krzysztof Kozłowski. O polskich zasobach energetycznych, ich stanie i wykorzystaniu mówił były wiceminister
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze