Świetne skoki Stocha

AUSTRIACY NA PUDLE W KUUSAMO

Podczas zawodów Pucharu Świata w fińskim Kuusamo dwóch Polaków znalazło się w pierwszej dwudziestce. Kamil Stoch zajął 4. pozycję, a Piotr Żyła wylądował na 19. miejscu. Na trzech pierwszych miejscach uplasowali się Austriacy, w kolejności od pierwszego – Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer i Thomas Morgenstern. Tuż za nimi, na czwartej pozycji, znalazł się Kamil Stoch (132 m, 129,5 m). Mimo mgły i słabych warunków na skoczni Piotr Żyła pokazał, na co go stać, i po 28. miejscu w pierwszej serii zawody zakończył na 19. pozycji (108,5 m, 126 m). Poza finałowym konkursem znalazła się trójka polskich skoczków – Stefan Hula (33. w klasyfikacji), Dawid Kubacki (36.) i Jan Ziobro (46.). W porannych godzinach odbył się turniej drużynowy. Polacy zajęli odległe, siódme miejsce, a na inaugurację