Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Przedsiębiorcy się skarżą…

Dodano: 16/12/2013 - Numer 690 - 16.12.2013
Skarżą się, lamentują i… popierają w wyborach. W publicznych wypowiedziach przedsiębiorcy odżegnują się od polityki, za nic nie skrytykują rządu ani premiera. Cicho ponarzekają na urzędników, których ten premier i ten rząd mianowali i umieścili na kierowniczych stanowiskach. Zachowują się tak, jakby nie byli obywatelami, którzy rządzących wybierają, opłacają z własnych podatków i mają prawo żądać wypełniania przez nich podstawowych obowiązków oraz działania racjonalnego, zgodnego z interesem społecznym. To ich rząd powinien się bać, to w ich rękach jest odwołanie władzy, która ich krzywdzi – ale oni nie zaprotestują ani nie wesprą innych grup społecznych podobnie traktowanych. Oni tylko się skarżą, nie widząc żadnego związku między własnymi wyborami a działaniem państwowej administracji
     

81%
pozostało do przeczytania: 19%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze