Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Solidarność upamiętni Grudzień ’70

Dodano: 16/12/2013 - Numer 690 - 16.12.2013
HISTORIA \ Uroczyste obchody 43. rocznicy wydarzeń z grudnia 1970 r., organizowane przez lokalną „Solidarność”, w Gdańsku odbędą się dzisiaj, a w Gdyni i Szczecinie we wtorek. – Upamiętnianie tych wydarzeń jest naszym obowiązkiem – powiedział rzecznik NSZZ „Solidarność” Marek Lewandowski. Gdańskie obchody rozpoczną się dzisiaj rano przed pomnikiem Poległych Stoczniowców. Po południu pod tablicą upamiętniającą Ofiary Grudnia 1970, zapalone zostaną znicze. Po mszy św. w kościele św. Brygidy przed pomnikiem Poległych Stoczniowców zostanie odczytany apel poległych. W Gdyni obchody rozpoczną się we wtorek o godz. 6 przed pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 apelem poległych. Po południu w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona zostanie msza św. Po jej zakończeniu uczestnicy przemaszerują
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze