Platforma dziękuje Sowietom, a SLD się cieszy

Numer 719 - 23.01.2014Polska


SKANDAL „Zgierz Wyzwolony! Dziś 69. rocznica!” – informację pod takim tytułem zamieścili w serwisie społecznościowym Facebook działacze PO ze Zgierza. Tym samym okazali wdzięczność sowieckiej armii, która 17 stycznia 1945 r. przeszła przez to miasto. – To skandal – mówią działacze niepodległościowi.
Informacja ukazała się w ubiegły piątek, a zakomunikowali o niej nasi czytelnicy, oburzeni okazywaniem wdzięczności sowieckiemu okupantowi przez polityków partii rządzącej. Informacja o rocznicy w dalszym ciągu jest widoczna na stronie zgierskiego koła PO: „Poniżej fragment artykułu Michała Kaniowskiego pt. »Ofensywa styczniowa 1945 r. Armii Czerwonej. Walki o Zgierz 17–19 I 1945 r.«, który został opublikowany w 2007 r. w »Zgierskich Zeszytach Regionalnych«” – czytamy.
Co ciekawe, publikację skomentował autor artykułu, który jak się okazuje jest… politykiem postkomunistycznego SLD. „Dziękuję za udostępnienie mojego artykułu kolegom z PO Koło Zgierz. Niezmiernie mnie cieszy to, że osoby z innej partii politycznej doceniają prace historyków o lewicowym światopoglądzie i publikują je w swoich mediachzawartość zablokowana

Autor: Wojciech Mucha


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama