Emeryci okradani przez swoich opiekunów

Numer 719 - 23.01.2014Polska

SKANDAL „DOM ZŁY” W MŁODZIESZYNIE

Policja zatrzymała pięć osób kierujących Domem Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Dyrektor ośrodka, kierownik, księgowa mieli okradać jego mieszkańców, kraść mienie ośrodka, a nawet znęcać się nad pensjonariuszami. Wszystko za aprobatą starosty i wicestarosty powiatu sochaczewskiego, którzy są nadzorcami ośrodka. Jednym z zatrzymanych jest Ireneusz K., były policjant, a obecnie radny Rady Miasta Sochaczew z list PO.
Jacek Liziniewicz
Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie został oddany do użytku trzy lata temu. Obiekt jest położony na terenie lasu, z dala od zgiełku i hałasów, kilka kilometrów od Sochaczewa na Mazowszu. DPS jest wyposażony we wszystko, czego potrzebują osoby starsze do godnego życia. „Obecnie nasz nowy dom jest obiektem na miarę XXI wieku” – chwalą się na swojej stronie internetowej władze jednostki. Wszystko wskazuje na to, że do poziomu infrastruktury nie dopasowali się zarządcy DPS u. We wtorek, w Dzień Babci, do ośrodka wkroczyli funkcjonariusze policji.
– Mamy dowody na to, że w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie dochodziło do fałszowania dokumentów i przywłaszczania szeroko pojętego mienia ośrodka. Na chwilę obecną zatrzymano pięć osób z administracji i kierownictwa jednostki. Prokuratorzy zabezpieczyli dokumenty, które miały być fałszowane. W mieszkaniach zatrzymanych zabezpieczono również przedmioty, które prawdopodobnie stanowią mienie ośrodka i pensjonariuszy. Wśród nich znalazły się meble, ubrania, żywność, sprzęt AGD – mówi nam Beata Sobieraj-Skonieczna z Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Jak się okazuje, prokuratorzy otrzymują również sygnały, że pensjonariusze byli ofiarami przemocy. – Sprawa jest rozwojowa. Prokuratorzy są na początku ustaleń. Jeszcze dziś lub najpóźniej jutro zostaną postawione pierwsze zarzuty w tej sprawie – twierdzi prokurator Beata Sobieraj-Skonieczna.
W Sochaczewie huczy od plotek. Jak dowiedziała się „Codzienna”, pensjonariusze, często starsi i schorowani ludzie, mieli być okradani z pieniędzyzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama