Resortowi eksperci smoleńscy

Numer 719 - 23.01.2014Temat Dnia


SMOLEŃSK Prof. Paweł Artymowicz to najbardziej medialny uczony atakujący ekspertów, którzy ośmielili się podważać wiarygodność rosyjskiego oraz polskiego oficjalnego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Jego brat Andrzej Artymowicz zasiada w zespole ekspertów powołanym przez wojskową prokuraturę. Ojciec obu braci, jak sam napisał, „walczył z bandami NSZ”. Natomiast dziadek należał do Komunistycznej Partii Zachodniej Białorusi i siedział w II RP w więzieniu za antypolską działalność.
Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdziła w odpowiedzi na pytania „Gazety Polskiej”, że Andrzej Artymowicz wykonuje w śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej czynności biegłego o specjalności: przetwarzanie oraz inżynieria dźwięku. Jednocześnie nie chciała nam odpowiedzieć na pytanie, jakie wynagrodzenie pobiera za swoje usługi. Nie ma jednak wątpliwości, że biegły, brat medialnego eksperta, ma tym samym dostęp do poufnych materiałów śledztwa.
Andrzej Artymowicz, absolwent wydziału reżyserii dźwięku warszawskiej Akademii Muzycznej, zajmuje się m.in. budową symulatorów dla pilotów wojskowych i cywilnychzawartość zablokowana

Autor: Dorota Kania


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama