Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Jedzmy mniej cukru

Dodano: 08/03/2014 - Numer 757 - 08.03.2014
ZDROWIE \ Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje obniżenie o połowę dziennej porcji spożywanego cukru. Ma to pomóc w walce z otyłością i próchnicą zębów. Aktualnie zalecana dawka cukru to 10 proc. dziennego spożycia produktów energetycznych. WHO zaleca zmniejszenie jej do 5 proc. (czyli sześć łyżeczek cukru dla dorosłych dziennie). Zalecenie zmniejszenia dawki cukru ma związek z rosnącą na świecie liczbą osób cierpiących na otyłość. – Obecnie ponad pół miliarda ludzi na świecie jest chorobliwie otyłych. Liczba ta wzrasta w zastraszającym tempie – mówi Francesco Branca z WHO. Nadwaga dotyczy nawet 40 mln dzieci poniżej 5. roku życia. Rocznie na choroby bezpośrednio spowodowane otyłością umiera prawie 3 mln ludzi. Do tego należy doliczyć chorych na cukrzycę oraz osoby z chorobami
     

93%
pozostało do przeczytania: 7%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze