Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Argentyna – powtórka z bankructwa

Dodano: 20/03/2014 - Numer 767 - 20.03.2014
BUENOS AIRES \ Dramatycznie rosnąca inflacja, spadek wartości peso, osłabienie gospodarcze i możliwość wybuchu gwałtownych protestów społecznych. Argentyna coraz bardziej zaczyna przypominać Wenezuelę. Trzynaście lat po tym, jak ten do niedawna najbardziej rozwinięty kraj Ameryki Południowej, ogłosił bankructwo, analitycy gospodarczy znów wieszczą nadchodzącą katastrofę. W 2001 r. Buenos Aires nie miało z czego obsłużyć gigantycznego zadłużenia zagranicznego. Dziś historia wydaje się znów powtarzać. Argentyna od dłuższego czasu nie może sobie poradzić z wysoką inflacją, która spowodowała, że peso w styczniu utraciło prawie jedną piątą swojej wartości. Chociaż rząd broni się, przekonując, że w rzeczywistości inflacja w zeszłym roku wyniosła trochę powyżej 10 proc., to jednak ceny
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze