Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Mieszkania w Soczi dla FSB

Dodano: 04/04/2014 - Numer 780 - 04.04.2014
ROSJA \ W Soczi rozpoczęła się sprzedaż apartamentów, które zbudowano w ramach przygotowań do zimowych igrzysk olimpijskich. Mieszkania zajmą funkcjonariusze specsłużb i urzędnicy bliscy Kremlowi. Według austriackiej gazety „Die Presse” część mieszkań w byłej stolicy igrzysk, która została wybudowana przez austriacką firmę Strabag na zamówienie oligarchy Olega Deripaski, będą mogły nabyć osoby z tzw. listy przyjaciół. Dziennikarze z Austrii ujawnili, że chodzi o pracowników Gazpromu i Łukoilu oraz funkcjonariuszy rosyjskich sił specjalnych i wojskowych. Zainteresowanie tych ostatnich mieszkaniem w Soczi może być związane z decyzjami władz na Kremlu, by zaostrzyć reguły wydawania pozwoleń dla funkcjonariuszy FSB na wyjazdy za granicę oraz posiadanie za granicą nieruchomości. (oa)
     

96%
pozostało do przeczytania: 4%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze