Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

NIK w TVP przy Woronicza

Dodano: 19/05/2014 - Numer 815 - 19.05.2014
fot.Małgorzata Amro/ Gazeta Polska
fot.Małgorzata Amro/ Gazeta Polska
MEDIA \ Najwyższa Izba Kontroli sprawdza, jak Telewizja Polska wydaje środki publiczne na zakup produkcji zewnętrznych. Związkowcy w TVP liczą, że kontrola spowoduje wstrzymanie procesu przenoszenia pracowników do firmy zewnętrznej. Poprzednia kontrola ujawniła, że w 2010 r. TVP wydała na audycje wyprodukowane na zewnątrz ok. 17 proc. całości kosztów ponoszonych na realizację swojej misji. Był to więc już wówczas znaczący udział, dzisiaj zapewne jest większy – powiedział rzecznik prasowy NIK u Paweł Biedziak. Teraz kontrolerzy sprawdzą, jak wydawano środki publiczne na audycje wyprodukowane przez producentów zewnętrznych. Związkowcy w Telewizji Polskiej liczą, że kontrola opóźni zawarcie umowy z firmą Leasing Team, która ma przejąć ok. 550 pracowników TVP. Według rzecznika TVP kontrola nie będzie miała wpływu na podpisanie umowy. – Kontrola nie ma żadnego skutku prawnego – powiedział rzecznik TVP Jacek Rakowiecki. Jak poinformował, umowa z Leasing Team powinna zostać podpisana prawdopodobnie z końcem maja. Weszłaby w życie 1 lipca br. Outsourcingiem zostaną objęci dziennikarze, montażyści, charakteryzatorzy i graficy. Po przejściu do firmy zewnętrznej przez rok będą mieli zagwarantowaną pracę i wynagrodzenia w dotychczasowej wysokości. Związkowcy z Solidarności zapowiedzieli pikiety przed siedzibą Leasing Team 21 maja i Kancelarią Premiera 22 maja. (wm, PAP)
     

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze