Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zmierzch dynastii Gandhich

Dodano: 22/05/2014 - Numer 818 - 22.05.2014
INDIE \ Rządzący od dziesięcioleci drugim najludniejszym krajem świata Indyjski Kongres Narodowy przeżywa kryzys po przegraniu wyborów parlamentarnych. W poszukiwaniu winnych tej klęski jego przedstawiciele coraz częściej dochodzą do wniosku, że lepsza przyszłość jest możliwa, jeśli partią przestaną rządzić przedstawiciele dynastii Nehru-Gandhich. Indira Gandhi, Jawaharlal Nehru, Mahatma Gandhi – okazuje się, że nazwiska legendarnych przywódców już nie gwarantują głosów, jak było do tej pory. W efekcie w ostatnich wyborach Kongresowi udało się wprowadzić rekordowo małą liczbę posłów, jedynie 44, do 543-osobowego parlamentu. W tym samym czasie jego rywal Indyjska Partia Ludowa (BJP) zdobyła aż 282 mandaty, co pozwoli jej na sprawowanie samodzielnych rządów. Lokalni politolodzy są zgodni,
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze