Dziś manifestacja przed domem gen. Jaruzelskiego

30. ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

Numer 79 - 12.12.2011Polska

Spodziewamy się, że w tym roku na ul. Ikara 5 w Warszawie przyjdzie kilkanaście tysięcy osób – zapowiada Jan Kasprzyk, współorganizator tegorocznej pikiety przed domem Wojciecha Jaruzelskiego. „Mimo upływu ponad ćwierćwiecza osoby odpowiedzialne za gwałt zadany wówczas Narodowi nie poniosły żadnej odpowiedzialności, a większość działań przestępczych komunistycznego aparatu bezpieczeństwa nie znalazła finału w sądach wolnej Polski” – podkreślają organizatorzy w oficjalnym apelu.

W wyniku działań komunistycznego aparatu terroru zamordowano blisko 150 osób, zdelegalizowano NSZZ „Solidarność”, aresztowano i pozbawiono wolności ponad 10 tys. działaczy opozycji, zintensyfikowano działania aparatu bezpieczeństwa i cenzury.

– Wiem, że w tym dniu przed mój dom przyjdą prawicowi zadymiarze. Dwa dni będzie trwała jakaś balanga. Nic na to nie poradzę. Jeśli ci ludzie mają żądzę dokuczania, to niech przychodzą! – powiedziała w wywiadzie dla dziennika „Super Expres” Barbara Jaruzelska, żona dyktatorazawartość zablokowana

Autor: Katarzyna Pawlak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się