Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Albo państwo, albo sobiepaństwo

Dodano: 26/06/2014 - Numer 847 - 26.06.2014
Doczekaliśmy specyficznych obchodów dwudziestopięciolecia III RP. Nazywają się „afera taśmowa”. Ale to podsumowanie dorobku państwa, ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich siedmiu lat, wypada zupełnie inaczej niż niedawny, radosny spektakl ku czci młodej polskiej demokracji. Nie ma sensu opowiadać historii afery taśmowej z jej pikantnymi szczegółami od nowa, bo huczy od nich szczególnie ta część rodzimych mediów i sieci, która szczęśliwie daleka jest od mainstreamu. Warto jednak zastanowić się, co właściwie czytamy i oglądamy w ostatnim czasie. A jestem mocno przekonany, że choć na innym poziomie, jest to moment porównywalny z aferą Rywina, która w wymiarze politycznym trwale zaszkodziła postkomunistycznemu establishmentowi i ujawniła najgłębsze patologie III Rzeczypospolitej, przerost i
     

12%
pozostało do przeczytania: 88%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze