Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Oskarżają Obamę o złamanie konstytucji

Dodano: 02/08/2014 - Numer 879 - 02.08.2014
USA \ Przed listopadowymi wyborami do Kongresu, dominujący w Izbie Reprezentantów opozycyjni Republikanie uderzyli w najsłabszy punkt Demokratów: prezydenta Baracka Obamę i firmowaną przez niego reformę opieki zdrowotnej tzw. Obamacare. Przestańcie być ciągle wściekli. Dość, dość, dość ciągłej nienawiści – grzmiał amerykański prezydent podczas wystąpienia w Kansas City, czym wzbudził aplauz sympatyzujących z nim słuchaczy. Jego gniew nie zmienił jednak faktu, że mający przewagę w Izbie Reprezentantów Republikanie stosunkiem 225:201 (wszyscy Demokraci byli przeciw) doprowadzili do wszczęcia postępowania sądowego przeciwko głowie państwa, oskarżając ją o przekroczenie swoich uprawnień przy wprowadzaniu reformy opieki zdrowotnej. W projekcie pozwu sądowego zarzucają oni Obamie, że
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze