Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Duże pieniądze na walkę z Kościołem

Dodano: 02/08/2014 - Numer 879 - 02.08.2014
Amerykańska fundacja Arcus przekazała 200 tys. dolarów na wspieranie zwolenników LGBT działających w Kościele katolickim. Przedstawiciele homolobby zamierzają uaktywnić się podczas papieskich Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się za dwa lata w Krakowie. 200-tysięczny grant Arcusa trafił do organizacji LGBT – Dignity USA. Jak czytamy na stronie fundacji, pieniądze mają posłużyć „przeciwstawieniu się narracji Kościoła katolickiego i jego ultrakonserwatywnych instytucji”. Przedstawiciele Arcusa dodają, że chodzi przede wszystkim o aktywność związaną z synodem biskupów i Światowymi Dniami Młodzieży. Nadzwyczajny synod biskupów poświęcony sytuacji rodziny odbędzie się w październiku tego roku w Rzymie. 26 czerwca opracowano dokument przygotowawczy, zawierający m.in. wykładnię nauki
     

18%
pozostało do przeczytania: 82%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze